ruuk
Пн-Пт 09:00-16:40 067-505-14-57 duda.bs@ukr.net
ruuk
Пн-Пт 09:00-16:40 067-505-14-57 duda.bs@ukr.net

Процедура відкрита репозиція переломів кісток

Відкрита репозиція переломів кісток – це хірургічне втручання, під час якого лікар розміщує зміщені частини переламаних кісток у правильному положенні і фіксує їх, щоб забезпечити належне зростання та загоєння. Ця процедура проводиться для лікування переломів кісток, коли консервативні методи (наприклад, накладання гіпсового бандажа) недостатньо ефективні або коли перелом супроводжується великими зміщеннями кісток, ушкодженням сусідніх тканин або внутрішніми ушкодженнями.

Відкрита репозиція переломів кісток є необхідним втручанням у випадках важких переломів, які вимагають точного відновлення анатомії та фіксації для досягнення належного зростання і відновлення функції.

Основні причини для проведення цієї процедури включають:

— Зміщені переломи: Коли переламані кістки значно зміщені, це може завдати шкоди сусіднім тканинам, судинам та нервам. Хірургічна репозиція є необхідною для відновлення нормального анатомічного положення кісток.

— Відкриті переломи: Якщо перелом супроводжується розривом шкіри та виходом кісток наружу (відкритий перелом), це може призвести до інфекції та інших ускладнень. Відкрита репозиція допомагає очистити рану та відновити правильне положення кісток.

— Неспроможність до саморепозиції: У деяких випадках, наприклад, коли перелом кісток стався в місцях, які важко доступні для саморепозиції (наприклад, в області суглобів або внутрішніх органів), хірургічна репозиція може бути необхідною.

— Множинні переломи або переломи у важливих місцях: У деяких випадках можуть бути присутні одночасно кілька переломів або переломи в критичних анатомічних ділянках, які вимагають уважного хірургічного втручання.

— Неуспішні спроби консервативного лікування: Коли консервативні методи лікування, такі як накладання гіпсового бандажа, не призводять до правильної репозиції та зростання кісток.

— Пов’язані ушкодження сусідніх тканин: Якщо перелом супроводжується ушкодженням сусідніх суглобів, сухожиль, судин або нервів, хірургічне втручання може бути необхідним для відновлення цих структур.

— Посттравматичні деформації: У випадках, коли пацієнт має посттравматичні деформації, зламані кістки можуть бути вкорінені у неправильному положенні. Хірургічна репозиція відновлює нормальну анатомію.

Основні етапи відкритої репозиції переломів кісток:

Перед операцією пацієнта готують до хірургічного втручання, проводячи обстеження та визначаючи можливі супутні медичні стани.

Пацієнта анестезують, щоб забезпечити відсутність болю під час операції. Анестезія може бути загальною або місцевою, залежно від обставин та типу операції.

Хірург робить розріз в шкірі та м’язах, щоб мати доступ до місця перелому.

Лікар коригує зміщення переломлених кісток, відновлюючи їх правильне положення.

Щоб уникнути повторного зміщення, кістки фіксуються спеціальними засобами, такими як металеві пластини, гвинти, болти, нігті або екзопротези.

Після репозиції та фіксації кісток рану зашивають або закривають іншим способом.

Після операції пацієнта відправляють на реабілітацію, де проводять фізіотерапію та інші процедури для відновлення функції та рухливості пошкодженого суглоба або кінцівки.

Безкоштовна попередня консультація ортопеда-травматолога з досвідом 14 років у клініці ендопротезування у Києві по телефону: +38 067-505-14-57.

Ми знаходимося за адресою: м. Київ, Бульварно Кудрявська 27.

Leave a Reply