ruuk
Пн-Пт 09:00-16:40 067-505-14-57 duda.bs@ukr.net
ruuk
Пн-Пт 09:00-16:40 067-505-14-57 duda.bs@ukr.net

Ендопротезування кульшового суглоба

Ендопротезування кульшового суглоба — це хірургічна процедура, під час якої пошкоджений чи вражений кульшовий суглоб замінюється штучним суглобом, відомим як ендопротез.

Ця процедура допомагає відновити функцію суглоба, зменшити біль та покращити якість життя пацієнта, якщо консервативне лікування не допомагає.

Основні етапи ендопротезування кульшового суглоба виглядають так:

— Підготовка пацієнта: Перш ніж провести операцію, пацієнт повинен пройти підготовку, яка може включати в себе фізичний огляд, аналізи крові та інші обстеження. Це допомагає лікарям визначити, чи відповідає пацієнт умовам для ендопротезування.

— Операція: Під час операції лікар робить розріз на кульшовому суглобі та видаляє пошкоджений кульшовий суглоб. Потім він встановлює штучний суглоб (ендопротез) в суглобі. Штучний суглоб може бути виготовлений з металу, кераміки або пластику і розроблений таким чином, щоб відтворити природні рухи суглоба.

— Закриття розрізу: Після встановлення ендопротеза розріз на шкірі закривається швами або спеціальним клеєм.

— Реабілітація: Після операції пацієнт потребує реабілітаційного періоду. Це включає фізіотерапію, яка допомагає пацієнту відновити функцію суглоба, зміцнити м’язи та покращити рухливість. Реабілітація може тривати декілька місяців.

Основні особливості ендопротезування кульшового суглоба включають наступне:

Вибір типу ендопротезу: Існують різні типи ендопротезів для кульшового суглоба, включаючи металеві, керамічні та пластикові. Вибір конкретного типу залежить від індивідуальних особливостей пацієнта та рекомендацій лікаря.

Підготовка до операції: Перед операцією пацієнт повинен пройти ретельний попередній огляд, включаючи фізичний стан, рентгенівські та інші обстеження, які допомагають визначити стан суглоба та план операції.

Типи анестезії: Ендопротезування може виконуватися під загальною анестезією або під спінальною (паралітичною) анестезією. Вибір анестезії залежить від пацієнта та порад лікаря.

Операція: Під час операції лікар видаляє пошкоджений кульшовий суглоб та встановлює штучний суглоб (ендопротез). Процедура зазвичай триває кілька годин.

Реабілітація: Після операції пацієнт потребує ретельної реабілітації, включаючи фізіотерапію, спеціальні вправи та рекомендації щодо навантаження на суглоб. Реабілітаційний період може тривати декілька місяців.

Спеціальна обережність: Після операції пацієнтам рекомендується уникати певних рухів та навантажень, які можуть пошкодити новий суглоб. Також важливо дотримуватися рекомендацій щодо медикаментів та здорового способу життя.

Моніторинг стану: Після встановлення ендопротеза пацієнт може потребувати регулярного моніторингу та оглядів у лікаря, особливо в перші роки після операції.

Ендопротезування кульшового суглоба є досить ефективним методом лікування для пацієнтів з важкими захворюваннями кульшового суглоба, такими як остеоартроз або травми.

Воно може допомогти відновити рухливість, зменшити біль та покращити якість життя. Однак, як і будь-яка хірургічна процедура, ендопротезування має свої ризики і вимагає серйозного післяопераційного догляду і реабілітації. Рішення про проведення ендопротезування повинно бути прийняте спільно з лікарем після обстеження і консультації.

Безкоштовна попередня консультація ортопеда-травматолога з досвідом 14 років у клініці ендопротезування у Києві по телефону: +38 067-505-14-57.

Ми знаходимося за адресою: м. Київ, Бульварно Кудрявська 27.

Leave a Reply